Paslanmaz Sundurma

Paslanmaz Sundurma Evlerimizin çatıları her zaman kapı önlerini kapatacak şekilde uzatılmamış olabiliyor. Aynı şekilde iş yerlerimizin, otoparklarımızın, kapalı ve kapısı olup da çatısı kapının üstünü örtmeyen birçok yapılarımız bulunabiliyor. Bazı yapılarımız da var ki bu yapıların kapılarının önünde sundurma yani saçak bulunmakta ancak bu sundurmalar kısa süre içinde paslanacak malzemeden yapıldıklarından çürümekte ve hiç yokmuş gibi hiçbir işe yaramamaktadır.

Böyle yapıların sundurma saçağı olmayan yapılardan farkı yoktur. Çünkü her iki yapıda da doğa olayları nedeni ile meydana gelen aksilikler aynı tehdidi oluşturmaktadır. Her iki yapıda da yağan yağmur, kar veya dolu binalarımızın direk kapısının önüne düşerek binadan içeriye girmekte ve binalarımızı olumsuz etkilemektedir. Binalarımıza sadece sundurma-saçak yaptırmak görüldüğü gibi yeterli bir durum değildir. Paslanmaz sundurma-saçak yapmak binalarımızın uzun ömürlü korunmuş olması için en ideal tercihtir.

Paslanmaz Sundurma

Sundurmamızı, paslanmaz saçak olarak seçersek yağan yağmur veya diğer hava olaylarının binalarımızın kapısının önünden binanın içine girerek bodrum katlarının suyla dolması, giriş katları su basması gibi olumsuzluklardan korur. Bu tür sundurmalar-saçaklar binalarımızın kapılarının önüne yapılabildiği gibi bina duvarlarından taşarak uzatılmamış yapıların çatı katlarına, teraslarına da yapılabilmektedir.

Paslanmaz saçak yapmak için kapının üst tarafı şart değildir. Teras kattan tüm binanın etrafını ve kapı üstlerini kapatacak şekilde çatıların yerine paslanmaz sundurma yani saçak da yapılabilir. Sundurmaların çok değişik türleri bulunmaktadır. Plastik yapılar olabildiği gibi yumuşak ve çabuk çürüyüp bozulabilen malzemeden de yapılabilmektedir. Ancak metal dışındaki malzemeler güvenli değildir. Plastiğin erime ve yanma riski yüksektir. Diğer metal olmayan malzeme için de aynı şey geçerlidir. Bu nedenle paslanmaz sundurma en akılcı tercih olarak saçak yapımında kullanılması gereken malzemedir. Paslanmaz sundurma, paslanmaz metalden yapılmaktadır.

 

Saçak olarak en iyi malzeme olarak tercih edilmektedir. Otomobillerimizin kapalı otoparkı yoksa açık alanda üstü saçak ile kapatılmış açık otoparkların da paslanmaz sundurma ile kapatılması mümkündür. Bu şekilde araçlarınız her türlü yağmur, kar, fırtına gibi doğa olaylarıına karşı güvende olur. Dışarıda gelebilecek herhangi sert darbelere karşı da korumuş olursunuz.